Quantum Future Academy 2020/2022

Baigiamasis „Quantum Future Academy“ renginys įvyko!

2022 m. rugpjūčio 1 – 5 dienomis Berlyne įvyko baigiamasis „Quantum Future Academy“ renginys. Jame dalyvavo du Lietuvos fizikų draugijos remiami delegatai – Edvinas Gvozdiovas ir Edgaras Romanauskas.

QFA `22 (Quantum Future Academy 2022) yra pirmas Europą ir aplinkines šalis apimantis renginys, skirtas būsimiems kvantinės fizikos ekspertams. Jame dalyvavo specialiai atrinkti studentai iš 29 šalių, kurie turėjo progą susipažinti su šiuolaikiniu kvantinių technologijų taikymu, verslo perspektyvomis, moksliniais tyrimais, o taip pat užmegzti tarpusavio ryšius. Renginį organizavo Vokietijos švietimo ir mokslo ministerija kartu su Ferdinand-Braun institutu, Leibniz institutu (FBH) ir Humboldt universitetu. QFA `22 taip pat rėmė Europos Komisija ir dalyvių kilmės šalių mokslinės įstaigos,“ – teigia E. Romanauskas.

Renginio dalyviams buvo suorganizuotas konkursas, ir abu mūsų delegatai buvo laimėjusioje komandoje. E. Gvozdiovas pasakoja: „Į Lietuvą grįžau ne tuščiomis! Antrąją renginio dieną pasidalinome į keturias grupes ir konkuravome ruošiant finansavimo “pitch” pranešimą: per 3 minutes turėjome įtikinti Vokietijos švietimo ir mokslo ministrę Bettina Stark-Watzinger investuoti daugiau nei 30 mln. eurų į kvantinių technologijų projektą. Laimėjome I vietą! Pranešimą dar kartą pristatėme paskutinę renginio dieną Vokietijos švietimo ir mokslo ministerijoje (BMBF).

Abu Lietuvos delegatai aprašė savo įspūdžius, kuriuos rasite šiuose failuose: E. Gvozdiovo ir E. Romanausko. Papildomų nuotraukų galeriją rasite šiame puslapyje. Oficialus renginio puslapis.

2022.08.20 d.


„Quantum Future Academy“ naujienos (2021)

Šių metų vasaros pabaigoje įvyko Vokietijos Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamas „Quantum Future Academy“ (QFA) virtualus dalyvių susibūrimas, kuriame bendradarbiauti susitiko apie 60 rinktinių Europos Sąjungos studentų, besidominčių ateities kvantinėmis technologijomis. Dėl pandemijos atidėtas renginys išlieka gyvybingas organizatorių pastangomis, kurie dalyvius reguliariai sukviečia į virtualius susibūrimus. QFA dalyvauja du Lietuvos studentai – Edvinas Gvozdiovas ir Edgaras Romanauskas. Šįkart jie turėjo galimybę tarptautinei dalyvių auditorijai papasakoti apie savo mokslines veiklas bei gimtines Lietuvoje.

Virtualaus susibūrimo metu „retro“ stiliaus žaidimo aplinkoje studentai nagrinėjo kvantinių technologijų progresą bei diskutavo apie inovacijas, kurias žmonija turės išrasti toliau vystydama kvantinių prietaisų technologijas. Šių technologijų „šventasis gralis“ yra kvantinis kompiuteris, kuris leistų atlikti sudėtingus skaičiavimus žymiai greičiau nei pats galingiausias pasaulio superkompiuteris įvairiose pritaikymo srityse, pavyzdžiui, kriptografijoje, kuria remiamės saugiai apsikeisdami duomenimis internete.

„Stebina organizatorių energija ir entuziazmas, jie ne tik sugebėjo palaikyti jaudulį belaukiant gyvo renginio Berlyne, bet ir aukštyn kojom apvertė virtualių susitikimų formatą. Žaidimo aplinkoje (gather.town) su visiškai nepažįstamu studentu prisėdau prie virtualaus pianino, bandėme imituoti siaubo filmų garso takelius. Šito per „Zoom“ paprasčiausiai nepatirsi, – pasakoja E. Gvozdiovas. – Taip pat likau labai patenkintas užsiėmimais virtualiame susibūrime – vieną iš dienų praleidome mokslinės iliustracijos dirbtuvėse, kur analizavome duomenų atvaizdavimo klaidas moksliniuose straipsniuose, aiškinomės kaip metodiškai parengti gerą mokslinę iliustraciją, išmokome apie grafikų rengimą neskiriančiai spalvų auditorijai. Ši veikla man buvo aktuali, kadangi gan dažnai tenka pristatyti savo tyrimų duomenis.“

„Quantum Future Academy“ renginį remia ir „Quantum Flagship“ projektas, sukaupęs virš mlrd. eurų finansavimą, kuriuo siekiama spartinti kvantinių technologijų vystymąsi Europos Sąjungoje. QFA suteikia galimybę būsimiems kvantinių technologijų specialistams atrasti naujas pažintis, patirti kaip vyksta darbas akademijoje ir pramonės įmonėse, bei išgirsti šios srities veteranų įžvalgas. Tikimasi, jog QFA dalyviams pagaliau pavyks susiburti gyvai pagrindiniame renginyje Berlyne 2022 metais.

2021.09.06 d.


2020 m.: Skelbiama „Quantum Future Academy“ studentų-delegatų atranka

„Quantum Future Academy 2020“ – tai renginys, organizuojamas Vokietijos Švietimo ir mokslo ministerijos, vyksiantis 2020 m. lapkričio 1-7 d. Berlyne. Akademija skirta universitetų bakalauro ir magistro studijų studentams, besidomintiems kvantinėmis technologijomis ir potencialiu jų taikymu. Lietuvai Akademijoje atstovaus du studentai. Kelionės išlaidos bus padengtos Lietuvos fizikų draugijos, o visos išlaidos Akademijos metu bus padengtos Vokietijos Švietimo ir mokslo ministerijos.

Reikalavimai studentams. Bus svarstomos paraiškos studentų, kurie studijuoja I (bakalauro) arba II (magistro) pakopos studijose. Pageidautina, jog studentai jau būtų išklausę kvantinės mechanikos universitetinį kursą (prioritetas bus teikiamas bakalauro studijų III ir IV kursų ir magistro studijų I ir II kursų studentams).

Atrankos procesas. Studentai turi atsiųsti: (i) iki vieno puslapio apimties motyvacinį laišką kodėl norėtų dalyvauti Akademijoje; (ii) gyvenimo aprašymą (CV), kuriame būtų nurodyta ir (jei yra) vykdomi moksliniai tyrimai bei akademiniai pasiekimai (mokymosi rezultatai universitete, mokslinių straipsnių sąrašas, konferencijos, kuriose dalyvauta ir pan.). Dokumentus siųsti iki rugsėjo 10 d. elektroniniu paštu QuantumAcademyLT@gmail.com. Laimėtojai bus paskelbti 2020 m. rugsėjo 20 d. Esant vienodo stiprumo kandidatams su atrinktaisiais pretendentais bus vykdomas nuotolinis pokalbis.

Atrankos komisija:
Prof. Egidijus Anisimovas: Vilniaus Universiteto Fizikos fakulteto profesorius;
Doc. Mindaugas Mačernis: Vilniaus Universiteto Fizikos fakulteto docentas;
Prof. Audrius Alkauskas: Fizinių ir Technologijos Mokslų Centro vyriausiasis mokslo darbuotojas ir Kauno Technologijos Universiteto profesorius.

Daugiau informacijos:
https://quantumbusinessnetwork.de/quantum-future-academy-2020/

Laimėtojai (2020.09.22 d.): Dalyvavimo konkursą laimėjo Vilniaus Universiteto Fizikos fakulteto studentai – Edvinas Gvozdiovas ir Edgaras Romanauskas, kurie įveikė kitus 7 kandidatus. Per artimiausias dienas Vokietijos mokslo ir švietimo ministerija nuspręs kaip vyks renginys, įvertinant situaciją dėl COVID.