Posts in Category: parama

EPS Forumas 2024

2024 m. kovo 25-27 d., praėjus dviems metams, Berlyne įvyko antrasis „EPS Forumo“ renginys. Renginyje dalyvavo LFD prezidentė G. Tautvaišienė. Galimybė dalyvauti buvo suteikta ir LNFK45 studentų pranešimų konkurso nugalėtojams, kuriems LFD skyrė ir dalinę paramą. Studentai (R. Liudvinavičius) sutiko pasidalinti savo įspūdžiais.

„Quantum Future Academy 2022“ dalyvavę lietuviai – „Pitch“ konkurso nugalėtojų komandoje!

QFA’22 „Pitch“ konkurso nugalėtojų komanda Vokietijos Švietimo ir mokslo ministerijoje. © BMBF / Bundesfoto / Lammel

2022 m. rugpjūčio 1-5 d. Berlyne vyko baigiamoji „Quantum Future Academy“ sesija. Pirmasis Europą ir aplinkines šalis apėmęs renginys, skirtas specialiai atrinktiems būsimiems kvantinės fizikos ekspertams, truko kelis metus. Lietuvos delegatai – E. Gvozdiovas ir E. Romanauskas – pateko į renginio dalyviams suorganizuoto „pitch“ konkurso nugalėtojų komandą. Daugiau apie renginį ir jo dalyvių įspūdžius galite rasti šiame puslapyje.

„Tarptautinė elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamoka 2022“ moksleiviams

Vilniaus universitetas ir Kauno technologijos universitetas kviečia vyresniųjų klasių moksleives ir moksleivius bei pradinių kursų studentes ir studentus vienai dienai tapti elementariųjų dalelių fizikais. Šiemet nuotolinis renginys įvyks kovo 30-ąją. Daugiau informacijos – renginio puslapyje.

Renginio rėmėjai: Lietuvos fizikų draugija, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas.

„Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2022“ moksleiviams

Vasario 11-ąją dieną organizuojamas renginys moksleiviams – „Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2022“. Daugiau informacijos – renginio puslapyje.

EPS konferencija ECAMP14 – 2022 m. vasarą Vilniuje

2022 m. birželio 27 – liepos 1 d. Vilniuje įvyks 14-toji Europinė „Atomų, molekulių ir fotonų“ konferencija ECAMP14.

ECAMP konferencija organizuojama kas tris metus. Tai – oficiali Europos fizikų draugijos (EPS) Atomų, molekulių ir optikos fizikos padalinio (AMOPD) nuo 1982 metų organizuojama konferencija. Pastaraisiais metais renginys vyko Salamankoje (Ispanija, 2010 m.), Aarhuse (Danija, 2013 m.), Frankfurte (Vokietija, 2016 m.) ir Florencijoje (Italija, 2019 m.). Konferencijos mokslinės programos komitetą sudaro tarptautinės EPS AMOPD tarybos nariai. Į ECAMP konferenciją įprastai atvyksta apie 400-700 dalyvių.

Lietuvos fizikų draugija prisideda prie tarptautinės konferencijos ECAMP14 organizavimo. Daugiau informacijos apie renginį rasite konferencijos puslapyje anglų kalba – https://www.ecamp14.org/.

Fotoalbumas „Lietuvos fizikės 2021“

Baltijos šalių mokslininkių asociacija „BASNET Forumas“ išleido ir spalio 6 d. 44-osios Lietuvos nacionalinės fizikų konferencijos specialioje sesijoje pristatė leidinį „Lietuvos fizikės 2021“. Leidiniu siekiama didinti Lietuvos mokslo institucijose mokslinį darbą dirbančių fizikių matomumą visuomenėje ir skatinti tiksliesiems mokslams gabias merginas ir moteris rinktis šią mokslo sritį savo profesija.

„Fizika yra mokslas, smarkiai pakeitęs žmonijos gyvenimą, todėl pažinti tuos, kurie jį kuria, yra svarbu, – teigia BASNET Forumo prezidentė D.Šatkovskienė. – Leidiniu siekiama paskatinti jį paėmusį į rankas skaitytoją susimąstyti, kodėl fizikės beveik nematomos visuomenėje, o tą patį darbą dirbantys mokslininkai vyrai daugiau ar mažiau žinomi daugeliui.“

Lietuvos fizikių užimamos pozicijos mokslinėje hierarchijoje atsispindi gana pesimistinėje statistikoje. Akademinių darbuotojų – fizikių, dirbančių Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, yra tik 20 proc., o aukščiausiuose mokslinės karjeros lygiuose moterų fizikių tik vienetai.

Fotoalbumą galima atsisiųsti iš šio BASNET Forumo puslapio.

Europos „Quantum Future Academy“ naujienos

Šių metų vasaros pabaigoje įvyko Vokietijos Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamas „Quantum Future Academy“ (QFA) virtualus dalyvių susibūrimas, kuriame bendradarbiauti susitiko apie 60 rinktinių Europos Sąjungos studentų, besidominčių ateities kvantinėmis technologijomis. Dėl pandemijos atidėtas renginys išlieka gyvybingas organizatorių pastangomis, kurie dalyvius reguliariai sukviečia į virtualius susibūrimus. QFA dalyvauja du Lietuvos studentai – Edvinas Gvozdiovas ir Edgaras Romanauskas. Šįkart jie turėjo galimybę tarptautinei dalyvių auditorijai papasakoti apie savo mokslines veiklas bei gimtines Lietuvoje. E.Gvozdiovas dalinasi savo įspūdžiais čia.

Studentai kviečiami dalyvauti “Quantum Future Academy 2020” konkurse

Lietuvos fizikų draugija skelbia konkursą studentų dalyvavimui 2020 m. lapkričio 1-7d. Berlyne vyksiančiame renginyje “Quantum Future Academy 2020”. Akademija skirta universitetų bakalauro ir magistro studijų studentams, besidomintiems kvantinėmis technologijomis ir potencialiu jų taikymu. Lietuvai Akademijoje atstovaus du studentai. Kelionės išlaidos bus padengtos Lietuvos fizikų draugijos, o visos išlaidos Akademijos metu bus padengtos Vokietijos Švietimo ir mokslo ministerijos. Daugiau informacijos rasite renginio konkurso puslapyje https://www.lietuvos-fizikai.lt/qfa2020.

Papildyta (2020.09.22d.): Sveikiname dalyvavimo konkursą laimėjusius Vilniaus Universiteto Fizikos fakulteto studentus – Edviną Gvozdiovą ir Edgarą Romanauską, kurie laimėjo delegavimą įveikę kitus 7 kandidatus. Per artimiausias dienas Vokietijos mokslo ir švietimo ministerija nuspręs kaip vyks renginys, įvertinant situaciją dėl COVID.